כספת לאקדח קונים בקוויקי >>

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מפתח לא מסתובב בדלת – מה עושים?

הכנסת את המפתח לדלת, התחלת לסובב ו… כלום? המפתח תקוע? ריכזנו מידע חשוב עבורכם בנושא מפתח לא מסתובב בדלת ומה לעשות בקשר לזה

מה עושים כאשר המפתח תקוע בדלת ולא מסתובב? מה עושים כאשר המפתח תקוע בדלת ולא מסתובב?

מנעולים, צילינדרים ומפתחות מתפקדים במלואם וללא תקלות הם הכרח כדי להגן על עצמכם ועל רכושכם ולשמור על פרטיותכם – בבית ובעסק. לכן כאשר יש בעיה עם מפתחות הכניסה שלכם או עם מנגנון הנעילה, מומלץ לטפל בכך מיידית. אחת הבעיות שאנשים נתקלים בהן מעת לעת היא מפתח שלא מסתובב בדלת או שאינו מסתובב באופן חופשי ותקין. זוהי אחת מקריאות השירות הנפוצות ביותר עבור מנעולן מוסמך. אז מה עושים אם גם אתם נתקלים במצב בו מפתח לא מסתובב בדלת או במנעול, אם המפתח לא נכנס לצילינדר או משום מה לא נועל/פותח את הדלת? נסביר מיד.

בעוד שיש בעיות של מפתח או תקלות בצילינדר המנעול שניתן לתקן עצמאית בשיטות שונות, בהחלט יש בעיות ותקלות יותר מורכבות ואשר כבר מחייבות התערבות של איש מקצוע – מנעולן מקצועי. קוויקי מנעולנות מספקת מגוון רחב של שירותי מנעולנות לבית, לעסק ולרכב, פנו אלינו עם תיאור הבעיה ופתיחת קריאת שירות, אם לא הצלחנו לתת לכם טיפ לפתרון מרחוק, נגיע עד אליכם עם ניידת השירות שלנו ונפתור את הבעיה בצורה אופטימאלית, מהירה ויעילה.

אפשרויות כאשר המפתח לא מסתובב במנעול

ראשית כל, חשוב שלא תנסו לסובב את המפתח בכוח בתוך המנעול/הצילינדר, כך אתם יכולים לשבור אותו בתוך הצילינדר ובוודאות התוצאה תהיה החלפת צילינדר. נסו דווקא בעדינות, אולי עם מעט "שקשוקים" של המפתח בתוך הצילינדר (פתרון זמני בלבד עד הגעת מנעולן).

אפשר לנסות לשמן את מנגנון הנעילה בצילינדר, ע"י התזה עדינה וממוקדת של תרסיס שימון כלשהו לתוך פתח כניסת המפתח. רצוי להשתמש בתרסיס מבוסס גרפיט או סיליקון.

אמנם זה נשמע מצחיק, אך ודאו שאתם אכן מנסים לפתוח את הדלת עם המפתח הנכון.

אם שיכפלתם מפתח לאחרונה וזהו המפתח החדש, ייתכן שהשיכפול לא היה מוצלח והמפתח החדש אינו זהה למקורי. חיזרו אל המנעולן ששיכפל לכם ודירשו ממנו תיקון.

באופן כללי, אם אף אחד מהטיפים הללו לא עוזר ומאפשר לכם לפחות לפתוח את הדלת, מדובר כנראה על תקלה מכאנית/פיזית יותר מורכבת ועליכם לקרוא למנעולן מוסמך ומיומן לאבחון ויישום פתרון.

אם מדובר על דלת פלדה עם מנגנון נעילה מרובה נקודות נעילה – אם המפתח מסתובב בקלות כאשר הדלת פתוחה אך לא מסתובב כאשר הדלת סגורה, הבעיה היא כנראה במיקום מוטות הנעילה לעומת הפתחים המתאימים להם במשקוף, למשל כאשר הדלת יצאה מאיזון תקין.

בהתאם לסוג המנעול והדלת שיש לכם, מקור הבעיה בסיבוב המפתח יכול לנבוע מעוד גורמים וסיבות רבות – שבר בתוך הצילינדר, שחיקה במפתח עצמו, פין תקוע במנגנון הנעילה וכן הלאה.

פתרונות לבעיית מפתח שלא מסתובב בדלת

הפתרון תלוי כמובן במהות הבעיה והסיבה שבגללה המפתח לא מסתובב. על פי רוב, אם הבעיה במפתח בלבד (שבור, שחוק, עקום) אז אנו בקוויקי מנעולנות מבצעים שכפול מפתחות לפי קוד שכפול ייעודי או מהמפתח עצמו אם מתאפשר.

אם מקור הבעיה היא הצילינדר, מנגנון הנעילה עצמו, אז לרוב יהיה צורך בשירות החלפת צילינדר כוללת, למוצר חדש, איכותי ואמין. לעיתים מדובר על החלפת חלק אחר במערכת הנעילה, תוך שמירת המפתחות שכבר יש לכם (אך לרוב התיקון כולל גם צילינדר חדש שגם מצריך מפתחות חדשים). שימו לב שאם הדלת תקועה במצב נעול, בהחלט יתכן ויהיה צורך גם בשירות פריצה מקצועי כדי להגיע לגישה לצילינדר ולמנגנון הנעילה – ככל שהדלת יותר מורכבת ומאובטחת, כך הפריצה מורכבת, ארוכה ויקרה יותר.

ליצירת קשר עם מנעולן רכב השאר פרטים או התקשר 052-8738989

Open chat
צריכים עזרה?
הי,
מחפשים מנעולן מקצוען?
דילוג לתוכן